Евро 2024: Англия отново е на финал

Англия се класира на финал на Евро 2024 след победа с 2:1 срещу Нидерландия във втория полуфинал на Евро 2024 в Дортмунд. Шави Симонс откри резултата със страхотен гол в 7-ата минута. Той отне топката на Деклан Райс и се разписа с много силен удар от границата на наказателното поле.

В 18-ата минута Хари Кейн изравни за Англия от дузпа, дадена след намеса преглед от системата за видеоповторения (VAR) за нарушение срещу него на Дензел Дъмфрис.

В 91-ата минута резервата Оли Уоткинс вкара втория гол за англичаните.

Англия ще срещне Испания във финала на 14 юли в Берлин. Тимът на Гарет Саутгейт ще играе втори пореден финал, след като на предишното европейско загуби мача за титлата от Италия.

Източник: dnevnik.bg