Нов невероятен спортен успех за България

Водени от Росен Димитров (двукратен световен шампион по бойно самбо) в дебюта му като треньор и заобиколени от българските си почитатели, пристигнали специално, за да подкрепят отбора, националите ни донесоха на България невероятен спортен успех, предаде sport1.

На провелото се в Солун (Гърция) Световно първенство по самбо и бойно самбо спортистите ни спечелиха медали, които наредиха страната ни на второ място в света, след Русия.

Две световни титли, в бойното самбо, извоюваха Румен Димитров (82) и Марко Косев (57). Румен Димитров спечели златото след успорван двубой с руснака Алексей Гагарин и отново успя да отнеме възможността на руснаците да се доберат до така мечтаната победа, към която се стремят от 3 години.

Борис Величков (90) и Борислав Бранков (100) донесоха сребърните медали за отбора, в съответните категории. Иван Тодор (74), се нареди на 5-то място.

При спортното самбо мъжете завоюваха общо 3 медала. В първия за кариерата си финал Борис Борисов (62) взе сребърно отличие, а трикратният европейски шампион Иван Илиев (100) стана трети, както и Стефан Шопов (68), който също взе бронзово отличие.

При жените Мария Оряшкова стана за 3-ти път световна шампионка при жените, което прави титлите й общо 6 (3 при жените и 3 при девойките).

Бронзови отличия спечелиха Елица Ръжева (56), Ивелина Илиева (60), Гери Вацова (52) и Габриела Кирилова (48).