Смачкахме Русия! Бойците на Пранди с бронз след 26 години

Българският национален отбор по волейбол спечели бронзовите медали на европейското първенство в Турция след смазваща победа над Русия с 3:0.

Бойците на Пранди спечелиха третото място и донесоха отличие след 26 години след 25:18, 26:24, 25:21.

Първият гейм България смачка Русия с 25:18. Нашите започнаха по-добре срещата. Първата техническа пауза дойде при 8:5 за българите. При втората отборът на Силвано Пранди вече бе напред в резулатата с четири точки – 16:12.

Вторият гейм също започна убедително, но Русия успя да се съвземе и изравни при 24:24. Последва грешка на Русия и перфектно изпълнен сервис на българите, което доведе до втори гейм за България с 26:24.

Третият гейм бе изключително драматичен. При резултат 0:3 за Русия Пранди поиска прекъсване. След него руснаците продължиха да играят по-добре и поведоха с 11:5. Българите успяха да съкратят разликата и при втората техническа пауза резултатът бе 13:16.

"Лъвовете" успяха да изравнят при резултат 19:19 и да обърнат мача, който завърши 25:21.