Селото на тиквения урожай. Така може да се опише в едно изречение с.Горски извор по това време на годината. Тук мястото е популярно с богата си реколта на тикви от различни сортове. Почти няма къща в селото, в чийто двор да няма поне една камара.
Мускатните, по популярни като цигулки, заради вида си тикви, са най-много. Тази тиква е сочна, лека и много ароматна. Богата на много витамини и аминокиселини. От нея стават не само чудни десерти, но и прекрасни супи.
Тази година в Горски извор се радват на много добра реколта благодарение на топлото и сухо лято. Продукцията си стопаните са извадили буквално на пътя. Тротоарите са покрити с тикви чак до прозорците на къщите по Е-80 от Пловдив към Хасково и Свиленград.
Допреди две-три години големите фабрики за консерви изкупували стоката наведнъж и по това време вече почти нямало на дребно. Сега обаче има все още много за продаване. Цигулките вървят по 50-60 ст. килото, а бялата тиква стига до левче. Те са по-скъпи, но се ползват и за рачел.
Петър Петров е отгледал близо 70 тона тикви и вече е продал половината.
А в селото му вече се готвят и за Празника на тиквата през октомври, който е традиционен с изложби и състезания за най-тежка, най-красива или най-дълга тиква, както и с кулинарна надпревара.
Младок
5555
Стърчок
123
До евн
5555
Мариян
op[
Стърчок?
Янко
Кочо
Лежат си кротко, нито карат жипки, ни крадат по миляр на месец
Тиквеник
тикви , много хубав рачел става от тях.
С едно изключение ,че най голямата тиква расла там е в София , колкото и да я вариш не увира!