Реал победи Билбао в голов трилър

Реал Мадрид победи Атлетик Билбао в среща от 27-ия кръг на испанската Примера Дивисион, играна снощи.

След попадения на Робен в 22-та и Хайнце в 34-та "белия балет" поведе с 2:0. В 36-та минута обаче авторът на втория гол намали резултата, отбелязвайки и в собствената си врата. Играчът на Атлетик Франсиско Йесте получи червен картон за удар без топка на Касияс и остави съотборниците си в намален състав. В последната минута на полувремето Давид Лопес подаде на Йоренте, който изравни резултата.

В 47-ата минута Клаас Ян Хунтелаар направи 3:2 за Реал с удар от границата на наказателното поле. Отново холандецът се разписа в 61-та минута след асистенция на Робен, а в 85-та минута Игуаин от дузпа оформи крайния резултат - 5:2 за Реал Мадрид.

След тази победа "кралския клуб" е само на четири точки след водача в класирането Барселона, но каталунците още не са изиграли своята среща от кръга.

В друга среща от кръга, играна снощи Валенсия и Рекреативо завършиха 1:1
Източник: club.bg