Гришо победи Келнер и направи 2:0 за България

Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров победи Адам Келнер от Унгария със със 7:6 (5), 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5) в двубой от втора група на Евро-африканската зона за Купа Дейвис.

Така България поведе с 2:0 на унгарците, след като преди срещата на Димитров, Тодор Енев постигна много ценен успех над Атила Балаш с 6:2, 4:6, 6:4, 6:4.

Гришо спечели драматично срещу 586-я в света, а мачът продължи 3 часа. 17-годишният ни талант запази пълен актив от шест победи от шест срещи за Купа "Дейвис".

Димитров измъкна оспорвания първи сет, а пробив в деветия гейм на втория сет му донесе комфортна преднина от 2:0.

Третият сет бе огледален на първия и отново не се стигна до пробиви, но този път унгарецът извади късмет в тайбрека и намали преднината на българина.

Хасковлията показа невероятна психика в четвъртия сет, след като допусна пробив при 4:4 и Келнер имаше три сетбола при 40:0 при следващото си подаване.

Григор обаче направи почти невъзможното и след пет поредни точки върна пробива. В последвалия тайбрек Димитров поведе с 4:1 точки и въпреки, че Келнер обърна до 5:4 в своя полза, Гришо на свой ред взе три поредни точки и спечели срещата.

На българските тенисисти им трябва още една победа, за да се класират за следващия кръг, където почти сигурно съперник ще ни бъде тимът на Латвия, за който играе звездата Ернест Гулбис.

В днешната среща на двойки Гришо и Енев излизат срещу Бардоши и Варга.
Източник: dnes.bg