Юнайтед с 5 точки преднина на върха, Бербо с нов гол

Манчестър Юнайтед победи Фулъм с класическото 3:0 в отложен мач от шампионата във Висшата лига. Българският нападател на Юнайтед Димитър Бербатов вкара втория гол в мача - негов седми във Висшата лига на Англия.
Пол Скоулс откри след центиране от корнер на Майкъл Карик и записа първия си гол през сезона. Бербатов удвои в 30-ата минута, след комбинация, подхваната от Пол Скоулс и пас на Джон О Шей.
Крайното 3:0 направи Уейн Рууни в 63-ата минута след подаване на Джи-Сунг Парк, което защитата на гостите не успя да пресече.
След 25-ия кръг Юнайтед води с 59 т., пред Ливърпул 54, Астън Вила 51, Челси 49 и др. Димитър Бербатов получи оценка 8 за играта си срещу Фулъм от "Скай Спортс". Българинът бе на терена 60 минути и вкара един гол за крайното 3:0. Той е изпреварен само от Пол Скоулс, който има 9.
С осмица са отличени още защитниците Джон ОюШей и Неманя Видич, но те изостават в зрителския вот, получавайки съответно 6,6 и 7,2, докато Бербатов има 7,7 от зрителите на "Скай Спортс".