Изборите в България се превърнаха в циганска сватба

Красимир Каракачанов заяви в студиото на "Денят започва", че няма нищо против другите партии да им взимат идеите, стига да споменават, че те са именно на Патриотите. Той призова всички български партии да седнат след изборите на една маса, а не само да се плюят.

Омръзна ми в последните години да ни обвиняват в популизъм и какво ли не. В същото време нещата, които ние отстоявахме последователно - за увеличаване на минимална пенсия на 300 лева и увеличаване на всички останали процентно нагоре; за наборната служба; за връщане на трудови войски, за да може неграмотните общности в гетата да влязат малко в час; темата с нелегалната миграция и битовата престъпност - някой да казва, че тези неща са хубави, а преди 3 месеца са гласували против, това не го разбирам, заяви лидерът на ВМРО.

Каракачанов призова хората да не се вглеждат само в обещанията, ами и в действията на партиите след избори.

Ние предлагахме 300 лева пенсия, казаха ни тогава, че ще счупим държавата и бюджетът няма да издържи. След това, когато водихме преговори за съставяне на правителство това беше наше основно условие и пак не ни подкрепиха. А сега излизат и казват, "ама ние това ще го направим". Хубаво е, че някой се е сетил, че тези идеи са полезни за обществото. Но поне някой да се беше сетил да каже, че Патриотите са предложили тези идеи. Призовавам всички да гледат какво се прави не само преди изборите, а и след това. Изборите в България се превърнаха в циганска сватба, заяви още той.

Той е категоричен, че партиите трябва да работят в услуга на обществото, а не постоянно да се плюят едни други.

Призовавам българските партии, когато минат изборите, да намерят воля и да седнат на една маса, а не само да се плюят и да се мразят. Да седнат и да обсъдят всички тези проблеми, за които говорим - минимална пенсия , заплата, сигурността, битовата престъпност, наборна военна служба и всичко останало.

Според Каракачанов, основен проблем, с който трябва да се бори новото правителство, трябва да бъде демографската криза.

Демографията е дългосрочна тема. Трябва да ограничим безразборната и неграмотна раждаемост в гетата, деца на 12-13 години раждат, това нормално ли е? Незаконно е, но държавата си затваря очите и го финансира. В същото време семейства, които работят и са се изучили, никой не го интересува за тях. Аз съм го предложил още през 2004 година. Семейно подоходно облагане. То касае работещите семейства. Над две деца оставяш повече средства в семейството. Тоест не облагаш, събираш прихода на двамата родители и от там изваждаш определена сума за всяко дете. Сега какво се случва, двамата родителите си ги облагат на общо основание. От 1000 лева, например, като им вземат 10% са 900 лева. Аз предлагам следното нещо. За всяко дете, говоря за работещо семейство, се маха една сума от 200 лева, ако имаш три деца се маха 600 лева, облагаш с 400 и така оставяш в работещите семейства повече доход. Така ще се стимулира желанието на хората да имат деца. Може да се въведе двудетния модел в България.

Източник: http://fakti.bg

Коментари в сайта (1)

  • 1
    Ми
    Мина
    0 0
    19:01, 8 фев 2017
    Грешка е да се вдига най-вече минималната пенсия .В края на краищата НОИ не е социален, а осигурителен институт.Той не е длъжен да осигури доход на пенсионера над линията на бедност , а доход , съответстващ на внесените осигуровки.Другото е работа на социалното министерство.Как така ще дадеш 300 лева пенсия на регистрираните като земеделски производители , които се осигуряват на 300 лв.Това означава пенсия,колкото ти е осигурителния доход.Дай боже всекиму,но кой ще даде 1000 лв.пенсия,на работещи,които се осигуряват на 1000 лв доход.Или за тях таван,за да има за тарикатите.
Последни новини