Интер пречупи Рома

Интер победи Рома с 2:1 в дербито на 1/4-финалите от турнира за Купата на Италия.
Двубоят на "Сан Сиро" започна повече от любопитно, след като в 9-тата минута Мирко Вучинич вкара топката във вратата на Интер, но с ръка, което доведе до жълт картон за нападателя.
В ответната атака Адриано се възпозлва от грешка в отбраната на Рома и с мощен удар в горния ляв ъгъл откри.
До края на полувреме и Ибрахимович можеше да вкара, но Артур се отличи с блестящи намеси.
В 61-вата минута Родриго Тадей изравни резултата след чудесен удар с десния крак.
Радостта на гостите обаче трая само броени секунди. В ответната атака Валтер Самуел стреля с глава, Артур изчисти, но топката попадна в Ибрахимович, който без проблеми вкара за 2:1, с което оформи и крайния резултат в мача.