Супер Рони донесе нов успех на Милан

С феноменален гол на Роналдиньо в 92-та минута Милан постигна втора поредна победа в група "Е" на Купата на УЕФА, този път с 1:0 срещу португалския Брага.

В началните минути за Милан пропуски направиха Пато и Индзаги, чийто удари минаха съвсем близо покрай вратата на португалците. След първоначалния натиск на домакините, от Брага се съвзеха опитаха няколко добри слизания към завърналия се Дида.

На няколко пъти именно бразилския вратар изчистваше опасни центрирания на Мейонг. Особено нестабилен в защитата на италианците изглеждаше Филип Сендерос, който явно не е сработен със своите съотборници.

В 62 минути Роналдиньо замени сънародника си Пато, който не се представи на добро ниво.

Анчелоти добави още един креативен халф - Зеедорф, който замени Емерсон малко след това. На няколко пъти след влизането си Роналдиньо опитваше да намери Индзаги или Шевченко в наказателното поле, но защитата на Брага бе стабилна и не допускаше изненади.

Така се стигна до даденото продължение от съдията, когато Роналдиньо с феноменален удар намери горния ъгъл на вратата на Брага - 1:0.