- Италия: Джорджо Киелини, Даниеле Де Роси, Лука Тони
състави:
България: Димитър Иванков, Живко Миланов, Александър Тунчев, Валентин Илиев, Лусио Вагнер (36-Иван Иванов), Стилиян Петров, Чавдар Янков, Велизар Димитров, Благой Георгиев, Мартин Петров (90-Ивелин Попов), Димитър Бербатов
Италия: Марко Амелия, Фабио Канаваро, Джорджо Киелини, Андреа Досена, Джанлука Дзамброта, Даниеле Де Роси, Дженаро Гатузо, Рикардо Монтоливо (68-Симоне Перота), Антонио Ди Натале(68-Джузепе Роси), Алберто Джилардино (73-Лука Тони), Симоне Пепе

Националният отбор на България завърши 0:0 срещу световния шампион Италия в квалификационна среща за Мондиал 2010. Това е второ поредно равенство за българския тим в група 8.

40 000 зрители изпълниха стадион "Васил Левски" и създадоха отлична футболна атмосфера. Това обаче не повлия особено на двата отбора, които очевидно бяха доволни от равния резултат и не направиха нищо, за да променят статуквото на терена.

Световните шампиони, лишени от много от основните си футболисти заради контузии, очевидно бяха дошли в София за равен резултат и типично по италиански постигнаха целта си.

Българският състав също бе доволен от спечелената точка. Равенството бе първият частичен неуспех за Италия в групата след две победи в първите два мача. Точката пък е втора за България след ремито с Черна гора.

България и Италия не рискуваха и мислеха повече за подсигуряването в дефанзивен план. Това лиши зрителите от атрактивен футбол и положения пред двете врати.

Възпитаниците на Пламен Марков действаха сигурно в защита, но не сътвориха нищо интересно в атака. Единствено удар на Мартин Петров от пряк свободен удар преди почивката вдигна зрителите на крака, но топката премина покрай вратата.

Още в 36-а минута селекционерът на България замени принудително заради контузия левия защитник Лусио Вагнер и поради липса на алтернатива пусна на негово място младия защитник на ЦСКА Иван Иванов, който се справи добре срещу именития съперник.

"Адзурите" изпуснаха най-чистото си положение в 72-а минута, когато влезлият като резерва Джузепе Роси изведе Алберто Джилардино, но нападателят бе затворен добре от Иван Иванов и стреля в аут.

Десет минути преди края Даниеле Де Роси стреля силно от движение от 25 метра, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Едва две минути преди края на мача България стигна до своето положение, но хубав удар на Чавдар Янков бе спасен от Марко Амелия.