Българин е световен шампион по шах

Веселин Георгиев спечели шампионата на планетата за хора с увреден слух, съобщиха специално за www.ole-bg.com от chessdom.bg! Той разби конкуренцията на проведеното Световно първенство в Швейцария и без да допусне нито една загуба завоюва най-високата титла. Българският шахматист завърши с 9,5/11, 8 победи и 3 ремита. Това е поредна титла за Веселин Георгиев. Той е завоювал най-високото отличие в шахмата през 2000 г. в Закопане (Полша) и 2004 г. в Маленте
(Германия). Освен това той е носител на златни медали от редица европейски първенства и отворени турнири.

Веселин Георгиев е един от най-активните шахматисти на Международния комитет по тих шах. Георгиев ще бъде водач на отбора на шахматистите с увреден слух на олимпиадата в Дрезден. Заедно с него ще участват ММ Салавов, Владимир Класан, Анатоли Еремин и Ференц Фринк.
Източник: ole-bg.com