Хасково и ЦСКА не можаха да се победят на хандбал

Антоанета Вълкова в нападение

Хандбалистките на Хасково и ЦСКА не можаха да се победят и мачът завърши с равенство – 30:30 гола.

Момичетата на треньорката Ирина Миладинова започнаха силно двубоя в зала „Спартак”. През цялото първо полувреме Хасково водеше с по два-три гола. Те сякаш играеха за удоволствие и не се раздаваха много. Така първата част на срещата от шампионата на „А” републиканската хандбална група за жени завърши 17:14 в полза на домакините.

Нашите момичета запазиха кондиция и самооблание и през първата половина на второто полувреме. Те дори дръпнаха още повече в преднината, при което в средата на второто полувреме разликата достигна до 6 гола разлика – 27:21. През оставащото време момичетата на ЦСКА се мобилизираха и стопиха разликата. В последните две минути те настигнаха хасковлийки и дори поведоха с един гол. Напрежението се повиши и срещата продължи гол за гол. В последните секунди отбора на Хасково тръгна в нападение, но не успяха да реализират гол и мача завърши с равенство.

Най-точна за отбора на Хасково бе Дарина Панайотова с 10 гола, след нея е Тенгиз Куца с 6, а с един по-малко е Райна Георгиева.

„Подценихме ги, може би и физическата подготовка не ни достигна”, коментира президетът на хасковския хадбален клуб Марияна Стаматова.

”Мачът беше наш, но не успяхме да го вземем при домакинство. Момичетата се отпуснаха, когато поведоха с 6 гола. Направихме и няколко грешки в нападение”, коментира и треньорката Ирина Миладинова.

Следващата неделя отбора на Хасково ще гостува във Велико Търново, където ще се изправи срещу Етър’64.